10.5.4 na SU

Na Software Update pojawiła się najnowsza paczka uaktualnień dla systemu MacOS X Leopard.


Więcej informacji na tema zmian wprowadzonych w tej aktualizacji można znaleźć na stronie Apple.

MacNudy

Jakoś ostatimi czasy w makowym świecie nie dzieje się wiele nowego, wobec czego z nudów, postanowiłem zainstalować sobie Linuxa. Mój wybór padł na OpenSUSE 11, czyli aktualnie gorącą nowość na rynku oprogramowania open source.

Czytaj dalej...

ImageWell na MacZOT

Na witrynie MacZOT, w promocyjnej cenie 9.95$, dostępny jest świetny program do szybkiej edycji zdjęć ImageWell.

iDefrag 1.6.6

Firma Coriolis Systems wypuściła nową wersję programi iDefrag. Jak sama nazwa wskazuje jest to program do defragmentacji dysków w systemie MacOS X.
Wbrew opinią wielu użytkowników twierdzących, że defragmentacja na Maku jest nie potrzebna, potrafi on dość mocno przyspieszyć pracę dysku / systemu. Program pracuje w dwóch trybach:
  • uruchamiany z bootowalnej płyty dokonuje pełnej defragmentacji dysku
  • uruchamiany z systemu, dokonuje, szybkiej (ale ograniczonej) defragmentacji wybranych plików
W pełnej wersji program kosztuje 25 euro, a wersja testowa defragmentuje dyski o pojemności od 100 MB.

Nowy BetterZIP

Firma MacBetter udostępniła najnowszą wersję programu BetterZip 1.7. W wersji tej dodano hiszpańską lokalizację, obsługę raportowania błędów oraz poprawiono kilka drobnych niedoróbek.

Freeway Pro poprawiony

Firma Softpress wydała nową wersję programu Freeway Pro i Express 5.1.2. W wersji tej poprawiono błedy powodujące zawieszenie się aplikacji.

Kolejna porcja mięska dla waszych maków

Ostatnio ukazały się:
Picturesque 2.0.2 - w najnowszej wersji dodano portugalską, czeską i duńską lokalizację programu, oraz poprawiono kilka błędów.


skEdit 4.1.1 - bardzo dobry edytor plików HTML, CSS, JavaScript, PHP, Perl, Python, ASP, Ruby/Rails, SQL, ActionScript and ColdFusion. W najnowszej wersji poprawiono błędy oraz stabilność programu.


Parallels Desktop 3.0.5608 - poprawiono błędy wideo w maszynie wirtualnej, poprawiono zachowanie okien w Coherance Mode.

Nowe iDVD i iMovie

Apple wydało aktualizacje dwóch programów: iDVD i iMovie. W obu programach poprawiono kompatybilność, stabilność oraz usunięto kulka błędów.

Nowy QuickTime

Na Software Update pokazała się nowa wersja odtwarzacza QuickTime. Wersja ta oznaczona jest numerem 7.5 i przynosi zmiany związane z poprawą bezpieczeństwa i kompatybilności.

Kram z programami

Przez ostatni tydzień pojawiło się kilka ciekawych aktualizacji znanych programów:
RapidWeaver 4.01
W nowej wersji dodano pełne wsparcie dla Leoparda, dodano wsparcie dla Google Analitycs, zmieniono interfejs użytkownika, dodano wsparcie dla QuickLook


Videobox 2.7.1 - program do ściągania filmów z You Tube itp


Pixelmator 1.2.1 - poprawiono błędy występujące w poprzedniej wersji programu, m.in: nieprawidłowe drukowanie, błędny podgląd plików, problemy z zaznaczaniem.


Vmware Fusion 1.1.3 - poprawiono błędy w chińskiej wersji językowej, poprawiono współpracę z Windowsem zainstalowanym na partycji BootCamp, poprawiono problem z montowaniem partycji w systemie plików HGFS w Linuxie.