Freeway Pro 5.3.1

W sieci pojawiła się najnowsza aktualizacja dla programu Freeway. Główną nowością tej wersji jest wprowadzenie japońskiej lokalizacji oraz poprawki funkcjonalności związanej z wyświetlaniem filmów na iPhonie i iPodzie.Pobierz Freeway 5.3.

Freeway Pro 5.3

Pojawiła się kolejna wersja świetnego wizualnego edytora do tworzenia serwisów / stron internetowych. W nowej wersji:
  • dodano obsługę CSS Menue
  • dodano Google Actions
  • dodano szablony Blogger’a
  • dodano script.aculo.us Actions
  • dodano narzędzia do tworzenia różnych wersji plików QuickTime, w zależności od urządzenia na jakim będzie przeglądana strona
  • dodano możliwość przekierowania użytkowników iPhona i iPoda Touch na strony przeznaczone dla tych urządzeń

Freeway Express 5.3

Pobierz Freeway Pro / Express 5.3.

Rapidweaver - tajny update

Wczoraj pisałem o nowym updacie do tego świetnego programu, pisałem też, że nie jest dostępne na oficjalnej stronie producenta. W dniu dzisiejszym aktualizacja ta pojawiła się w Software Update, ale niestety dalej nie wiadomo jakie zmiany zostały wprowadzone w programie.

Rapidweaver - tajne update.

Aktualizacja:
Niestety program się nie aktualizuje przez Software Update, pozostaje tylko ściągnięcie aktualizacji z Macupdate.

Aktualizacja:
Tajny update, przestał być już taki tajny i został opublikowany na stronach Realmac Software. Aktualizacja poprawia współpracę programu z mechanizmem aktualizacji wtyczek oraz zmienia sposób nazywania zdjęć w blogach.

Rapidweaver 4.2.1

CS4 do pobrania

Adobe udostępniło do pobrania wersje trialowe swoich najnowszych produktów. Programy możemy pobrać pod tym adresem.

Adobe CS4 do pobrania.

Rapidweaver 4.2

Dostępna jest już aktualizacja programu Rapidweaver do wersji 4.2.

Rapidweaver 4.2

Po więcej informacji na temat aktualizacji zapraszam tutaj.

skEdit 4.1.2

W sieci pojawiła się nowa wersja edytora tekstowego skEdit 4.1.2. Edytor ten wspomaga edycję plików HTML, CSS, JavaScript, PHP, Perl, Python, ASP, Ruby/Rails, SQL, ActionScript i ColdFusion.


Demonstracyjną wersję programu można pobrać ze strony autora.

Freeway Pro

Pojawiła się aktualizacja programu Freeway Pro 5.2.1, w której poprawiono stabilność i kilka drobnych błędów.Aktualizację programu Freeway Pro można pobrać ze strony Softpress.

Rapidweaver 4.1.3

Pojawiła się nowa wersja 4.1.3 programu Rapidweaver. Więcej informacji o tej aktualizacji można znaleźć tutaj.

Rapidweaver 4.1

Wreszcie!. Po dość długim okresie testów, naprawie starych i tworzeniu nowych błędów pojawiła się stabilna wersja 4.1 programu Rapidweaver.... (więcej)Aktualizacja: No i mamy jak w kalejdoskopie właśnie pojawiła się kolejna wersja Rapidweavera o numerze 4.1.1


Najnowszą wersję Rapidweavera 4.1.1 można pobrać ze strony firmy Realmac Software.

Freeway dla iPhona

Na witrynie Softpress pojawiła się najnowsza wersja programu Freeway 5.2. W wersji tej główne zmiany dotyczą ułatwień przy tworzeniu stron dla iPhona.

Freeway - nowa wersja z obsługą iPhona

Wersję testową programu Freeway można pobrać stąd. Pełna wersja programu kosztuje 249$ (Pro), 79$ (Express)

Aktualizacje iLife

Już jakiś czas temu ukazała się aktualizacja programów wchodzących w skład pakietu iLife, czyli: iPhoto, iMovie i iWeb. Najnowsze wersje programów można pobrać za pomocą Software Update lub ze strony Apple.

Aktualizacje

W sieci pojawiły się nowe wersje znanych programów:

Freeway Pro poprawiony

Firma Softpress wydała nową wersję programu Freeway Pro i Express 5.1.2. W wersji tej poprawiono błedy powodujące zawieszenie się aplikacji.

Kolejna porcja mięska dla waszych maków

Ostatnio ukazały się:
Picturesque 2.0.2 - w najnowszej wersji dodano portugalską, czeską i duńską lokalizację programu, oraz poprawiono kilka błędów.


skEdit 4.1.1 - bardzo dobry edytor plików HTML, CSS, JavaScript, PHP, Perl, Python, ASP, Ruby/Rails, SQL, ActionScript and ColdFusion. W najnowszej wersji poprawiono błędy oraz stabilność programu.


Parallels Desktop 3.0.5608 - poprawiono błędy wideo w maszynie wirtualnej, poprawiono zachowanie okien w Coherance Mode.

Kram z programami

Przez ostatni tydzień pojawiło się kilka ciekawych aktualizacji znanych programów:
RapidWeaver 4.01
W nowej wersji dodano pełne wsparcie dla Leoparda, dodano wsparcie dla Google Analitycs, zmieniono interfejs użytkownika, dodano wsparcie dla QuickLook


Videobox 2.7.1 - program do ściągania filmów z You Tube itp


Pixelmator 1.2.1 - poprawiono błędy występujące w poprzedniej wersji programu, m.in: nieprawidłowe drukowanie, błędny podgląd plików, problemy z zaznaczaniem.


Vmware Fusion 1.1.3 - poprawiono błędy w chińskiej wersji językowej, poprawiono współpracę z Windowsem zainstalowanym na partycji BootCamp, poprawiono problem z montowaniem partycji w systemie plików HGFS w Linuxie.

Worek aktualizacji

Nie było mnie dwa dni, a już w sieci pojawiło się kilka aktualizacji świetnych programów. I tak:
  • Freeway Pro 5.1.1 - poprawiono błąd wyłączania aplikacji podczas tworzenia nowego folderu
  • Skype 2.7.0330 - dodano udoskonaloną obsługę NAT, uPnP i autoryzacje poprzez Proxy, oraz poprawiono liczne błądy i zwiększono stabilność aplikacji
  • VisualHub 1.33a - poprawiono błędy
  • Videobox 2.7


Freeway 5.1

Firma Softpress wypuściła aktualizację dla programu Freeway. Aplikacja ta jest bardzo dobrym i zaawansowanym edytorem wizualnym do tworzenia stron internetowych.
W najnowszej wersji dodano: support dla grafiki w formacie SVG, dodano możliwość tworzenia kanałów RSS oraz poprawiono błędy z poprzednich wersji.


Więcej informacji o programie można znaleźć na stronie producenta programu.

Nowy miesiąc - nowe poprawki

Wraz z nastaniem kwietnia pojawiła się nowa paczka aktualizacji dla znanych aplikacji:

RapidWeaver 3.6.6 - świetny program do tworzenia, bez znajomości HTML, stron internetowych, lub całych witryn. Praca z programem opiera się na szablonach, których całe mnóstwo możemy znaleźć w internecie. W nowej wersji poprawiono szybkość eksportu witryny na serwer, poprawiono błędy przy wysyłaniu danych za pomocą protokółu SFTP, poprawiono błędy z podglądem strony wyświetlającej filmy w formacie MOV.Videobox 2.6 - program do pobierania i konwersji filmów znajdujących się w serwisach typu You Tube.BetterZip 1.6
- program do kompresji / dekompresji archiwów w formacie: IP, SIT, TAR, GZip, BZip2, RAR, 7-Zip, CPIO, ARJ, LZH/LHA, JAR, WAR, CAB, ISO, CHM, RPM, DEB, NSIS, BIN, HQX, DD. W nowej wersji dodano możliwość ustawienia programu jako domyślnego dekompresora w systemie, dodano rozpoznawanie typu archiwów po ich zawartości.