iTunes Polska otwarte!

Tak wygląda ekran programu iTunes zaraz po uruchomieniu. Na ekranie widać najnowsze wydane płyty, po prawej stronie jest też lista najpopularniejszych albumów i piosenek. Niestety kliknięcie w dowolny album generuje komunikat o błędzie, ale możemy już prawie na pewno potwierdzić, że iTunes Polska jest już faktem.

iTunes Polska

Udało się. Pierwszy testowy zakup zrobiony, na dysku Maca ląduje płyta Adele 21. Cena 9€, a więc trochę wyższa niż w Ovi Store firmy Nokia.

iTunes Polska otwarte!

W sklepie Apple są też polskie albumy. Dotychczas znalazłe m.in: T.Love, Republikę, Maanam, Wilki, Kasię kowalską. Ceny wahają się w granicach 8-11€. Są płyty z EMI Music Polska, Polskich Nagrań i Sony Polska.

iTunes Polska otwarte!

Można też kupić teledyski polskich wykonawców, na przykład Lady Pank - Dziewczyny.. kosztuje 1,79€, czy ktoś się na to skusi?

iTunes Polska otwarte!Bookmark and Share

September 2011 ASCI Results

Jak co roku organizacja American Customer Satisfaction Index (ACSI) opublikowała raport określający stopień zadowolenia amerykańśkich klientów w różnych kategoriach.
W interesującej nas najbardziej kategorii komputerów osobistych na pierwszej pozycji, ósmy ra1 z rzędu, znalazła się firm Apple z wynikiem 87 punktów. Jest, to o 9 punktów więcej od znajdującej się na drugiej pozycji firmy HP.

September 2011 ASCI Results

Źródło: ACSI.org

Bookmark and Share

Witaj Polsko! Wystartował polski Apple Online Store

Dzisiaj, ku zaskoczeniu chyba wszystkich, Apple otworzyło polski Apple Online Store. Wraz z nim pojawiły się też nowe sklepy w Czechach, na Węgrzech i Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Polski Apple Online Store.

Natomiast zaskoczeniem, na pewno nie są ceny. Jak można się spodziewać są na poziomie europejskim.

Witaj Polsko! Wystartował polski Apple Online Store

Polski Apple Online Store.

Bookmark and Share

Steve Jobs zrezygnował, Tim Cook nowym CEO Apple

Steve Jobs złożył oficjalną rezygnację ze stanowiska dyrektora zarządzającego Apple. Na swojego zastępcę zarekomendował Tima Cook’a dotychczasowego dyrektora do spraw operacyjnych, jednocześnie Jobs pozostanie członkiem zarządu firmy. Po ogłoszeniu tej informacji cena akcji Apple spadła o ponad 5%.

Steve Jobs zrezygnował, Tim Cook nowym CEO Apple


Bookmark and Share

Mac OS X Lion dostępny w Apple Store

Od kilku dni Apple udostępnia najnowszą wersję systemu Mac OS X Lion na fizycznym nośniku. Za 69$ możemy kupić pendrive’a z kopią systemu, i jest to dokładnie taki sam plik jaki możemy pobrać z Mac App Store.

Mac OS X Lion dostępny w Apple Store

Strona Mac OS X Lion w Apple Store.

Bookmark and Share

Kolejny kwartał - i kolejny raz świetne wyniki finansowe Apple

Na dzisiejszej konferencji Apple zaprezentowało wyniki finansowe za 3Q 2011 roku. I po raz kolejny wyniiki te, są rewelacyjne. Przychód firmy wyniósł za omawiany kwartał wyniosły 28,6 mld dolarów (+81,9%), zaś zysk netto ukształtował się na poziomie 7,31 mld dolarów (+124,9%) - i jest to najlepszy wynik w historii firmy.

 • iPhone - 20,34 mln szt. - (+142% Q3 2011/ Q3 2010)
 • iPad - 9,25 mln szt. - (+183% Q3 2011/ Q3 2010)
 • iPody - 7,54 mln szt. (-20% Q3 2011/ Q3 2010)
 • komputery Mac - 3,95 mln szt. (+14% Q3 2011/ Q3 2010)
 • Sprzedaż z innych rynków niż USA stanowiła 62% kwartalnych przychodów firmy, sprzedaż w sklepach wzrosła o 73%, a marża brutto wzrosła z 39,1 do 41,7 procent.

Kolejny kwartał - i kolejny raz świetne wyniki finansowe Apple

Apple Reports Third Quarter Result.

Bookmark and Share

Apple trzecim dostawcą komputerów w USA

Serwis Mashable zebrał dane przygotowane przez IDC i Gartner’a dotyczące wielkości sprzedaż komputerów na rynku amerykańskim. W obu zestawieniach Apple znalazło się na trzecim miejscu z udziałem w rynku na poziomie 10,7%. Pierwsze dwa miejsca zajmują HP i Dell, lecz firmy te w przeciwieństwie do Apple zanotowały spadki sprzedaży.
W tyle za sobą irma z Cupertino pozostawiła takie firmy jak Toshiba i Acer, który zanotował ponad 20% spadek sprzedaży w porównaniu do ub. roku.

Apple trzecim dostawcą komputerów w USA


Bookmark and Share

WWDC 2011 - Apple uchyla rombka tajemnicy

Apple oficjalnie poinformowało, że na keynote, które odbędzie się 6 czerwca w hali Moscone West Center w San Francisco, w ramach WWDC 2011, oficjalnie zaprezentuje Mac OS X 10.7 Lion, iOS 5 i nową internetową usługę iCloud. Prezentację poprowadzi Steve Jobs.

WWDC 2011

Witryna WWDC 2011.
Apple to Unveil Next Generation Software at Keynote Address on Monday, June 6.

Amazon Mac Download Store

W dniu dzisiejszym Amazon uruchomił Mac Download Store. Aktualnie w ofercie znajduje się 250 programów i gier, a jeżeli do 1 czerwca zdecydujemy się na zakup i użyjemy kodu SAVE5MAC, to zaoszczędzimy 5 dolarów.

Amazon Mac Download Store

Amazon Mac Download Store.

Bookmark and Share

Agile Web Solution zmienia nazwę

Firma Agile Web Solution postanowiła uczcić piątą rocznicę opublikowania pierwszej publicznej bety programu 1Password for Mac zmianą nazwy. Od wczoraj nowa nazwa dewelopera brzmi: AgileBits.

AgileBits

Oficjalna strona firmy AgileBits.

Apple najwyżej wycenianą marką na świecie

Agencja MillwardBrown opublikowała raport „BrandZ Top 100 Most Valuable Global Brands 2011”. W tegorocznej edycji na pierwszym miejscu uplasowała się firma Apple, której wartość marki została oszacowana na 153 mld $. Na drugiej pozycji znalazł się dotychczasowy lider, firma Google, a pierwszą trójkę zamyka IBM.
Wartość marki Apple w ciągu ostatniego roku wzrosła, aż o 84%.

Apple najwyżej wycenianą marką na świecie

Raport BrandZ Top 100 Most Valuable Global Brands 2011.
Oficjalna strona MillwardBrown.

Wyniki finansowe Apple za 2Q 2011

W dniu dzisiejszym Apple przedstawiło wyniki finansowe za 2 kwartał 2011 roku. Firma zanotowała przychody w wysokości 24,67 mld $, zysk wyniósł 5,99 mld $ i był większy o 95% od ubiegłorocznego (2Q 2010). W kwartale tym spółka sprzedała:
 • 3,76 mln komputerów Mac (wzrost o 28% do analogicznego kwartału ubiegłego roku)
 • 18,95 mln iPhone’ów (wzrost o 113% do analogicznego kwartału ubiegłego roku)
 • 9,02 mln iPod’ów (spadek o 17% do analogicznego kwartału ubiegłego roku)
 • 4,69 mln iPad’ów (7,33 mln w poprzednim świątecznym kwartale)

Wyniki finansowe Apple za 2Q 2011

Apple Reports Second Quarter Results.

Bookmark and Share

Premiera iPada 2 - 2 marca

Potwierdziły się plotki o marcowej premierze nowego modelu iPada. Na 2 marca Apple zaplanowało spotkanie dla mediów, które odbędzie się w Yerba Buena Center (San Francisco) o godzinie 10 czasu lokalnego.


Premiera iPada 2 - 2 marca.

10 miliardów pobrań z iOS App Store

Dzisiaj Apple poinformowało, że ze sklepu z aplikacjami dla systemu iOS dokonano już 10 miliardów pobrań. Równocześnie z osiągnięciem tego wyniku zakończony został konkurs, w którym główną nagrodą była iTunes Gift Card o wartości 10 tysięcy dolarów.

10 miliardów pobrań z iOS App Store

Wyniki finansowe Apple za 1 kwartał 2011

Apple wczoraj ogłosiło wyniki finansowe za 1Q 2011 r. Wyniki te są naprawdę rekordowe, i tak przychody wyniosły 26,74 mld $, zaś zysk netto wyniósł około 6 mld $. Sprzedaż urządzeń wyniosła:
 • komputery Mac: 4.3 mln szt. wzrost do ub. roku 23%
 • iPhone: 16,24 mln szt. wzrost do ub. roku 86%
 • iPod’y: 19,45 mln szt. spadek do ub. roku 7%
 • iPad: 7,33 mln szt

Notowania akcji Apple - ostatni miesiąc

Realmac Software - statystyki Mac App Store

Firma Realmac Software na firmowym blogu pokazała statystyki sprzedaży swoich programów (Rapidweaver, Courier, LittleSnapper) w pierwszych pięciu dniach działania Mac App Store. Jak możecie zauważyć na załączonym wykresie najlepiej sprzedają się dwie aplikacje Rapidweaver i Courier, zaś LittleSnapper, to przy nich nisza. W ciągu pierwszych dwóch dni użytkownicy nabyli ok. 5.000 licencji, co chyba jest dobrym wynikiem.

Realmac Software - wielkość sprzedaży w Mac App Store

iPhone dostępny w sieci Verizon

Na dzisiejszej konferencji amerykańska sieć Verizon ogłosiła wprowadzenie do swojej oferty iPhone’a 4. Telefon w sprzedaży będzie dostępny od 2 lutego br., od aktualnie istniejącego modelu będzie różnił się nico zmodyfikowaną anteną, wbudowaną funkcją hotspota Wi-Fi, oraz systemem iOS w wersji 4.2.5.
Wraz z dwuletnim planem taryfowym wersja 16 GB będzie kosztowała 199,99$, a wersja 32 GB - 299,99$.

iPhone 4 dostępny w sieci Verizon

Mac App Store dostępny

Zgodnie z zapowiedziami Apple udostępniło dzisiaj Mac App Store. Wbrew obawą niektórych blogerów zestaw aplikacji jest całkiem pokaźny (około 1000 programów). Z tych bardziej znanych warto wymienić pakiety iWork, iLife, Pixelmator, Things, Rapidweaver, Aperture, Comic Life 2 i wiele innych.
Patrząc na pierwsze zestawienia najlepiej sprzedających się programów prowadzą aplikacje, które premierę miały na iPhonie: Angry Birds, OldBooth, Flight Control HD, czy Pinball HD.

Mac App Store otwarty.

Ceny aplikacji Realmac Software w Mac App Store

W związku z jutrzejszym otwarciem Mac App Store firma Realmac Software opublikowała ceny za jakie będziemy mogli nabyć jej programy w najnowszym sklepie Apple. I tak:
 • Rapidweaver - przez pewien okres czasu cena aplikacji w Mac App Storze będzie wynosiła 39,99$. Ma to na celu umożliwienie aktualizacji programu dotychczasowym użytkownikom. Obecna cena pełnej wersji aplikacji to 79$.
 • LittleSnapper - cena programu zostanie obniżona w Mac App Storze i sklepie producenta do 24,99$.
 • Courier - aplikacja ta będzie dostępna tylko za pośrednictwem Mac App Store. Nowa cena programu to 4,99, w porównaniu do dotychczasowej oszczędzamy aż 15 dolarów. Dotychczasowi użytkownicy programu, po zakupie aplikacji w Mac App Store uzyskają zwrot pieniędzy.

Realmac Software