Microsoft Office for Mac 2016 Preview


Microsoft, po pięciu latach ciszy, zaprezentował dzisiaj próbną wersję pakietu biurowego Office for Mac. Oficjalnie pakiet ma zostać zaprezentowany w drugiej połowie bieżącego roku, ale już dzisiaj możemy zapoznać się z jego nowymi funkcjami.

Instalacja pakietu Microsoft Office 2016 Preview


W skład Office'a wchodzi pięć aplikacji: Word, Excel, PowerPoint, Outlook oraz OneNote, a jego wersja instalacyjna zajmuje ponad 5 GB miejsca na dysku twardym.

Okna wyboru dokumentów pakietu Office 2016 Preview


Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy zaraz po instalacji jest nowy odświeżony interfejs użytkownika, który prezentuje się bardzo lekko, schludnie i jest po prostu bardzo ładny. W górnej części okna znajduje się zmodyfikowana wstążka z najważniejszymi funkcjami, a u dołu możemy znaleźć kolorowy pasek stanu, na którym wyświetlane są przydatne informacje.

Microsoft Excel 2016


Pomimo, że jest to wersja testowa, a program uruchomiłem na maszynie wirtualnej działał on całkiem żwawo, a na pewno szybciej od wersji 2011. Podobnie jak wersje mobilne i Windows'owe tutaj także dostaliśmy integrację z chmurą Microsoftu, a jedynym minusem jest brak obsługi Dropbox'a.

Microsoft Word 2016


Pakiet wspiera komputery z ekranami Retina, obsługuje natywnie tryb pełnoekranowy i został wyposażony w wiele nowych funkcji znanych z Office'a 2013 dla systemu Windows.

Microsoft PowerPoint 2016


Wersja testowa pakietu, ku mojemu zaskoczeniu, dostępna jest w szesnastu wersjach językowych, w tym polskiej, a więc spokojnie możemy przystąpić do testów. Jedynym ograniczeniem jest konieczność posiadania zainstalowanego systemu OS X 10.10 Yosemite.

Microsoft Outlook 2016


Pobierz Microsoft Office for Mac 2016 Preview.