Steve Jobs nie żyje!


5 października 2011 r., w wieku 56 lat zmarł Steve Jobs założyciel i wieloletni dyrektor firmy Apple. O jego śmierci na swoich stronach poinformowała firma. Jobs był jedną z najbardziej znanych na świecie osób związanych z technologiami informatycznymi. Wiele osób nazywało go ikoną przemysłu informatycznego.
Dzięki jego osobie światło dzienne ujrzały tak innowacyjne produkty jak komputery iMac, smartphone'y iPhone, a rok temu tablet iPad. Większość z nich stanowiła kamienie milowe w rozwoju informatyki.


Steve Jobs nie żyje - strona Apple.com

Steve Jobs

1955 - 2011


Firma Apple straciła genialnego wizjonera i twórcę, a cały świat wspaniałego człowieka. Ci z nas, którzy mieli szczęście poznać Steve'a i pracować z nim,żegnają wyjątkowego przyjaciela i nauczyciela, który był dla wszystkich źródłem nieustającej inspiracji. Steve zostawia po sobie firmę, której nie mógł stworzyć nikt inny. Jego duch zawsze będzie fundamentem Apple.Najsłynniejsza mowa Steve Jobs'a została wygłoszona w 2005 r. na rozdaniu dyplomów
na Uniwersytecie Stanford.

Światowe i polskie media o śmierci Steve'a Jobs'a.

Steve Jobs nie żyje - strona Apple.com

Steve Jobs nie żyje - strona Apple.com

... Nawet jeśli nigdy nie dotykaliście Macintosha, a egzaltacja iPhonem czy iPadem budzi u was nudności to i tak powinniście pamiętać o Jobsie ilekroć będziecie używać pendrive'a czy innego urządzenia z gniazdkiem USB - to on w 1998 r. spopularyzował to złącze dzięki kolorowemu komputerowi iMac. Albo bezprzewodowej łączności WiFi - to on wprowadził ją jako pierwszy w laptopie iBook. I to Jobs kupił od George'a Lucasa spółkę Pixar, tworząc z niej najbardziej znane studio animacji komputerowej, które ma w dorobku cztery Oscary. Zawdzięczamy mu nie tylko iPada czy iPhone'a - także "Toy Story" i rybkę Nemo.

Dariusz Ćwiklak One more thing... (Wyborcza.biz: https://bit.ly/1gae68b)Remembering Steve Jobs →