Time Machine na nowym dysku

Przeniesienie danych Time Machine na nowy dysk nie jest czynnością, którą wielu z Was będzie wykonywało często, ale może kiedyś przyda Wam się ta porada. Ja w ostatni weekend właśnie stanąłem przed problemem przeniesienia danych archiwalnych.
Jednak na wstępie chciałbym zaznaczyć, że miałem ułatwione zadanie bo dysponowałem dwoma zewnętrznymi dyskami, tej samej firmy (WD - My Book) o takiej samej pojemności - 250 GB. Wobec tego zaczynamy:
1. W preferencjach Time Machine - wyłączamy mechanizm archiwizacji

Time Machine - wyłączamy mechanizm archiwizacji.

2. Następnie przechodzimy do opcji wyboru dysku i wybieramy opcję Brak i klikamy na przycisk „Zatrzymaj archiwizowanie”.

Time Machine - odłanczamy dysk.

3. Przechodzimy do preferencji Spootlighta i w zakładce „Prywatność” dysk wykorzystywany przez Time Machine do dysków, których funkcja wyszukiwania nie indeksuje.

Spootlight - opcje prywatności

4. Podłączamy do komputera nowy dysk na który będziemy kopiowali dane.
5. Przechodzimy do Aplikacje -> Narzędzia i uruchamiamy Narzędzia dyskowe.
6. W Narzędziach dyskowych przechodzimy do zakładki „Odtwórz”, w polu Źródło wybieramy aktualny dysk Time Machine, w polu Dysk docelowy - wybieramy nowy dysk na który zostaną skopiowane dane. Naciskamy przycisk „Odtwórz”.

Narzędzia dyskowe - wybieramy dysk źródłowy i docelowy.

7. Teraz następuje najdłuższa część operacji, czyli kopiowanie danych. Dla dysku o pojemności 250 MB kopiowanie trwało ok. 4,5 godziny.


8. Po zakończeniu kopiowania danych odłączamy stary dysk, przechodzimy do preferencji Time Machine, wybieramy nowy dysk i włączamy archiwizację.

Dane źródłowe: Neil's Mac OS X Blog