OS X Mavericks: Rozwiązujemy problem z zamrażaniem kart Safari po wykonaniu gestu zmiany strony

Premiera systemu OS X 10.9 Mavericks przyprawiła wielu jego użytkowników o liczne siwe włosy z powodów masy błędów jakie występują podczas jego użytkowania. Na branżowych forach z łatwością można znaleźć wpisy rozwścieczonych użytkowników, którzy zmuszeni są do reinstalacji systemu, lub do powrotu do jego starszej wersji żeby móc normalnie korzystać z komputera.
Jednym z najbardziej upierdliwych błędów jest zamrażanie kart Safari jeżeli na urządzeniach wskazujących Apple (Magic Mouse, Magic Trackpad) wykonamy gest zmieniający strony (przesunięcie jednym palcem w lewo lub prawo). Ostatnio okazało się, że podobny problem może także występować podczas używania aplikacji App Store.

OS X Mavericks: Rozwiązujemy problem z zamrażaniem kart Safari po wykonaniu gestu zmiany strony

Istnieją dwa sposoby na rozwiązanie tych problemów: pierwszym jest zresetowanie pamięci PRAM wciskając podczas uruchomienia komputera kombinację klawiszy ks_command-3-2 (COMMAND) + ks_option-2 (OPTION) + P + R, a drugim sposobem, z którego mogą skorzystać użytkownicy Magic Padów i Magic Mouse, jest odłączenie (Bluetooth) urządzenia od komputera, a następnie ponowne ich podłączenie.